serwis fotowoltaika deco energia.webp

Z pomocą naszych techników Twoja instalacja fotowoltaiczna znowu będzie w pełni sprawna.
Zapewniamy profesjonalny serwis fotowoltaiki na terenie całego kraju, atrakcyjny cennik oraz wsparcie techniczne.

Dlaczego warto zdecydować się na serwis fotowoltaiki?

 

Przekonanie, że serwis instalacji fotowoltaicznej jest niepotrzebny, jest mitem. Zarówno fotowoltaika dla domu, jak i fotowoltaika w firmie ma swoje ograniczenia i potrzebuje regularnej kontroli. Zgodnie z prawem instalacja fotowoltaiczna powinna zostać poddana serwisowi przynajmniej raz na 5 lat, ale my zalecamy coroczne przeglądy stanu instalacji.

Dzięki temu możliwa jest naprawa zanim będzie na to za późno.

Coroczne serwisowanie instalacji to cena, którą warto ponieść – przegląd wykonany przez specjalistę daje pewność, że wszystkie elementy, szczególnie te związane z elektrycznością, działają prawidłowo.

Koszt serwisu paneli fotowoltaicznych to dla wielu osób najbardziej interesująca kwestia. Cena uwzględnia między innymi kompleksową analizę pracy instalacji oraz pomiary parametrów elektrycznych. Dla naszych klientów przygotowaliśmy atrakcyjny cennik na serwis paneli fotowoltaicznych. Pamiętaj, że brak regularnych przeglądów może doprowadzić do utraty gwarancji i wyższych kosztów naprawy, dlatego nie warto rezygnować z serwisu fotowoltaiki.

Badania termowizyjne instalacji fotowoltaicznych

Doskonale wiemy o konieczności prowadzenia regularnych inspekcji instalacji fotowoltaicznych. Ale co w przypadku kiedy instalacja jest zamontowana na dachu i sprawdzenie poprawnego działania modułów fotowoltaicznych jest bardzo utrudnione i kosztowne? I choć nie podważamy istotności wykonywania tego typu kontroli, nieraz jednak obawiamy się o nasze bezpieczeństwo. Inspekcja stanu modułów fotowoltaicznych bywa trudna i niezwykle kosztowna. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy powierzchnie dachu są strome lub niedostępne. Podobnie znalezienie uszkodzonego panela  w dużych elektrowniach słonecznych bez odpowiedniego sprzętu jest nie lada wyzwaniem. 

Dlaczego zatem nie użyć nowoczesnych rozwiązań z użyciem Bezzałogowych Statków Powietrznych, tak zwanych dronów? Termowizja z użyciem drona to niezwykle szybki, a zarazem skuteczny sposób przeprowadzenia niezbędnych kontroli technicznych oraz termowizji paneli fotowoltaicznych.

fotowoltaika termowizja dron deco energi
P0450111a-1024x768.jpg
DJI_0233-667x500.jpg

Używamy profesjonalnych dronów, odpowiednich do zleconych zadań. Wykonujemy fotografię lotniczą lub filmy z powietrza, w rozdzielczości full HD, bądź 4K. Cennik usług termowizji z drona ustalany jest indywidualnie w zależności do zakresu oraz specyfiki zlecanych pomiarów termowizyjnych, a także wielkości obiektu i jego wysokości. Klientów zainteresowanych możliwością zlecenia badania termowizyjnego dronem zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i ustalimy dogodny termin przeprowadzania pomiarów termowizyjnych.