6 ARGUMENTÓW ZA INSTALACJĄ FOTOWOLTAICZNĄ W NOWYCH DOMACH

Kto marzy o posiadaniu własnego domu, musi liczyć się z wysokimi kosztami. Jasne jest, że każdy dodatkowy wydatek trzeba gruntownie przemyśleć. Dlatego wielu inwestorów budowlanych postrzega instalację PV jako kosztowną dodatkową usługę. Tymczasem montaż instalacji PV na etapie budowy domu pomaga nawet zaoszczędzać pieniądze. Zdradzimy, dlaczego fotowoltaika w nowych budynkach opłaca się już od pierwszego dnia.


OSZCZĘDZANIE DZIĘKI MĄDREMU PLANOWANIU Jeżeli zlecisz montaż instalacji PV już na etapie budowy domu, możesz obniżyć nie tylko nakłady logistyczne, ale też i koszty. Łatwiej przecież zainstalować moduły na dachu, gdy jeszcze stoi rusztowanie budowlane. Dalsze oszczędności wynikają z niższych kosztów planowania i dojazdu instalatora. Do tego odpadają koszty opracowania kolejnego kredytu bankowego.

ZIELONA ENERGIA JEST PRZYSZŁOŚCIĄ Obecnie wszystkie urządzenia w domu są zasilane energią elektryczną. Chłodzenie i ogrzewanie pompą ciepła, przygotowywanie ciepłej wody i oczywiście ładowanie samochodu elektrycznego. Ten trend będzie się nadal rozwijał, a dzięki instalacji fotowoltaicznej będziesz na to idealnie przygotowany. Dodatkowe komponenty, np. akumulator, można nabyć później, jeżeli będzie taka potrzeba.


FOTOWOLTAIKA ZWIĘKSZA WARTOŚĆ TWOJEGO DOMU Międzynarodowe badania potwierdzają, że wartość nieruchomości wyraźnie rośnie po montażu instalacji PV. W zależności od regionu i rozmiaru, możliwy jest wzrost wartości nawet o 5%.

SAMODZIELNE WYTWARZANIE ENERGII BARDZIEJ SIĘ OPŁACA W większości krajów na Ziemi już w 2019 roku średnia cena energii elektrycznej pobieranej z sieci energetycznej wyraźnie przekroczyła cenę, jaką płaci się za samodzielnie wyprodukowaną energię PV. W krajach jak Austria, Hiszpania, Brazylia, Australia i wielu innych płaci się dwa, a nawet trzy razy więcej za energię z sieci energetycznej niż za tę z własnego dachu. NIEZALEŻNOŚĆ OD ROSNĄCYCH CEN ENERGII ELEKTRYCZNEJ Fakt, że koszty energii na całym świecie rosną ma obecnie również bardzo istotne znaczenie. W ciągu ostatnich 20 lat ceny w wielu krajach uległy podwojeniu — ten trend będzie się utrzymywał także w kolejnych latach. Dzięki instalacji PV wytwarzasz energię niezależnie od rynku i nie musisz zastanawiać się nad rosnącymi kosztami energii.

MAŁY ŚLAD EKOLOGICZNY Dzięki fotowoltaice wytwarzasz zieloną energię w sposób ekologiczny, bez emisji CO2. W ten sposób Twoja instalacja ma istotny wkład w transformację energetyczną.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie