Zalety fotowoltaiki dla firm

 

Podwyżki cen energii elektrycznej to dla polskich firm duże wyzwanie. Rosnące wydatki wpływają bezpośrednio na rentowność przedsiębiorstwa i najczęściej zmuszają do podniesienia cen własnych produktów i usług. Na szczęście rozwiązaniem tego problemu może być fotowoltaika.

Przedsiębiorstwo może zaoszczędzić bardzo dużą część comiesięcznych kosztów dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej. Wyprodukowaną energię elektryczną firma może wykorzystać na swoje potrzeby, a jej nadwyżki sprzedać do sieci energetycznej.

Fotowoltaika dla firm pozwala więc uniknąć podwyżek cen prądu, a jej zakup można amortyzować jako koszt inwestycyjny. Na szybki zwrot z inwestycji naszych Klientów wpływa też możliwość odliczenia pełnego podatku VAT na poziomie 23% oraz możliwość finansowania instalacji za pomocą leasingu lub kredytu.

unnamed.png

Profesjonalny montaż

Systemy pozyskiwania własnej energii ze słońca to wspaniała technologia, ale należy również pamiętać o tym, że kluczowym elementem inwestycji jest profesjonalny montaż. Dbałość o detale wyróżnia nas na tle konkurencyjnych firm. Fotowoltaika to nasza specjalność.

360_F_266259364_xLQQ1evsZQt7oSRbcJW8zH5c

Rozwiązania klasy Premium

Instalujemy wyłącznie sprawdzone produkty od renomowanych i najbardziej uznanych dostawców. Tylko najwyższa jakość zastosowanych komponentów jest gwarantem bezpiecznych i trwałych rozwiązań, efektywnego montażu oraz gwarancją na bezproblemową eksploatację instalacji fotowoltaicznej.

similar-project.png

Kompleksowa obsługa 

Świadczymy pełen zakres usług na każdym etapie realizacji inwestycji zarówno dla osób prywatnych jak również dla firm. Pomagamy przy doborze instalacji do wymagań klienta. Nasz zakres działalności obejmuje również przygotowanie wymaganych dokumentów dla energetyki. Pomagamy przy uzyskaniu przyłącza do sieci energetycznej oraz uzyskania koncesji na produkcję oraz sprzedaż prądu.

Pełna kontrola instalacji na urządzeniach mobilnych.

M-88415-768x432.png

☀  Monitoring instalacji 24/7

☀  Możliwość sprawdzania
      aktualnej mocy instalacji


☀  Produkcja prądu przedstawiona
      w ujęciu dziennym, miesięcznym,
      rocznym oraz całkowitym


☀  Powiadomienia dotyczące
      usterek i ostrzeżenia

Inwerter solarny to kluczowy element instalacji fotowoltaicznej. Jego zadaniem jest konwersja prądu stałego na przemienny. Fronius to jeden z wiodących producentów przetwornic. Falowniki tej austriackiej firmy są świetnym rozwiązaniem zarówno do dużych instalacji przemysłowych, jak i mniejszych elektrowni domowych. Inwertery fotowoltaiczne Fronius to urządzenia nowej generacji, które są przystosowane do zamontowania w inteligentnej sieci energetycznej (smart grid). Polecamy inwertery solarne sieciowe, hybrydowe oraz do systemów autonomicznych.

Firma Deco Energia oferuje Państwu profesjonalny montaż, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę.

NEW-Fronius-Primo-5kW-inverter-panels-6.

Sprawdzone inwertery  klasy premium.

TRWAŁE OBNIŻENIE KOSZTÓW DZIĘKI INWESTYCJI W FOTOWOLTAIKĘ

Produkcja własnej energii z energii słonecznej gwarantuje firmie trwałe obniżenie kosztów. To dlatego, że promieniowanie słoneczne jest bezpłatnym zasobem, którego wykorzystanie opłaca się i uniezależnia firmy od rosnących cen energii. 

W przypadku dużego stopnia zużycia energii z instalacji PV na potrzeby własne, powoduje że  inwestycja zwraca się już po kilku latach.

GOSPODARKA OPARTA O ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJNAKAZ OBECNYCH CZASÓW

Energia słoneczna wprost z własnego dachu poprzez instalację PV pomaga firmom nie tylko obniżać koszty zakupu energii. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną to także najprostsza i najkorzystniejsza droga do obniżenia emisji CO2. 

Firmy inwestujące w fotowoltaikę działają perspektywicznie, nie tylko spełniają normy i wymogi prawne. W ten sposób odpowiadają także na oczekiwania klientów i partnerów, dla których temat zrównoważonego rozwoju odgrywa coraz większą rolę.

OBNIŻENIE KOSZTÓW ENERGII W FIRMIE DZIĘKI FOTOWOLTAICE

Instalacja PV na dachu lub w otwartym terenie to rentowna inwestycja przyczyniająca się do trwałego obniżenia kosztów energii. Wynika to z faktu, że  energia elektryczna wygenerowana z energii słonecznej jest najkorzystniejszą jej formą. Dodatkowo, inwestycja w fotowoltaikę jest działaniem zgodnym z duchem zrównoważonego rozwoju, które odgrywa coraz większą rolę w komunikacji i współpracy z klientami oraz partnerami.

ZALETY KOMERCYJNYCH SYSTEMÓW FOTOWOLTAICZNYCH

  • Obniżenie kosztów energii —energia elektryczna pochodząca z promieniowania słonecznego jest nadzwyczaj korzystna cenowo i obniża drogi pobór energii z sieci.

  • Obniżenie emisji CO2 — fotowoltaika jest ekonomicznym środkiem do realizacji wymogów dotyczących redukcji emisji CO2.

  • Strategiczne inwestycje — zasilanie energią wytworzoną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju to temat, który można pozytywnie wykorzystać w komunikacji.

Przykładowe  realizacje