Jak działa fotowoltaika dla domu jednorodzinnego?

 

Na komfort życia w gospodarstwie domowym duży wpływ mają urządzenia działające dzięki energii elektrycznej. Tę można pobierać z sieci energetycznej lub produkować na własne potrzeby dzięki przydomowej instalacji fotowoltaicznej.

Dobrze dobrana instalacja to taka, która pokryje zapotrzebowanie na energię elektryczną i pozwoli zapomnieć o podwyżkach rachunków. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym system fotowoltaiczny może produkować energię elektryczną nawet zimą i w pochmurne dni. To w połączeniu z panującym sposobem rozliczeń (tzw. “bilansowanie”) pozwala zredukować wysokość rachunków za prąd do absolutnego minimum, np. jedynie opłat stałych.

Dlatego realizując instalacje fotowoltaiczne dla domu ważna jest dla nas zarówno analiza potrzeb, jak i projekt, montaż i komponenty, których używamy, by zapewnić bezpieczeństwo i oszczędności naszym Klientom.

unnamed.png

Profesjonalny montaż

Systemy pozyskiwania własnej energii ze słońca to wspaniała technologia, ale należy również pamiętać o tym, że kluczowym elementem inwestycji jest profesjonalny montaż. Dbałość o detale wyróżnia nas na tle konkurencyjnych firm. Fotowoltaika to nasza specjalność.

360_F_266259364_xLQQ1evsZQt7oSRbcJW8zH5c

Rozwiązania klasy Premium

Instalujemy wyłącznie sprawdzone produkty od renomowanych i najbardziej uznanych dostawców. Tylko najwyższa jakość zastosowanych komponentów jest gwarantem bezpiecznych i trwałych rozwiązań, efektywnego montażu oraz gwarancją na bezproblemową eksploatację instalacji fotowoltaicznej.

similar-project.png

Kompleksowa obsługa 

Świadczymy pełen zakres usług na każdym etapie realizacji inwestycji zarówno dla osób prywatnych jak również dla firm. Pomagamy przy doborze instalacji do wymagań klienta. Nasz zakres działalności obejmuje również przygotowanie wymaganych dokumentów dla energetyki. Pomagamy przy uzyskaniu przyłącza do sieci energetycznej oraz uzyskania koncesji na produkcję oraz sprzedaż prądu.

Pełna kontrola instalacji na urządzeniach mobilnych.

M-88415-768x432.png

☀  Monitoring instalacji 24/7

☀  Możliwość sprawdzania
      aktualnej mocy instalacji


☀  Produkcja prądu przedstawiona
      w ujęciu dziennym, miesięcznym,
      rocznym oraz całkowitym


☀  Powiadomienia dotyczące
      usterek i ostrzeżenia

Inwerter solarny to kluczowy element instalacji fotowoltaicznej. Jego zadaniem jest konwersja prądu stałego na przemienny. Fronius to jeden z wiodących producentów przetwornic. Falowniki tej austriackiej firmy są świetnym rozwiązaniem zarówno do dużych instalacji przemysłowych, jak i mniejszych elektrowni domowych. Inwertery fotowoltaiczne Fronius to urządzenia nowej generacji, które są przystosowane do zamontowania w inteligentnej sieci energetycznej (smart grid). Polecamy inwertery solarne sieciowe, hybrydowe oraz do systemów autonomicznych.

Firma Deco Energia oferuje Państwu profesjonalny montaż, a także pomoc w uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę.

NEW-Fronius-Primo-5kW-inverter-panels-6.

Sprawdzone inwertery  klasy premium.

Dlaczego  warto ?

OSZCZĘDZANIE DZIĘKI MĄDREMU PLANOWANIU

Jeżeli zlecisz montaż instalacji PV już na etapie budowy domu, możesz obniżyć nie tylko nakłady logistyczne, ale też i koszty. Łatwiej przecież zainstalować moduły na dachu, gdy jeszcze stoi rusztowanie budowlane. Dalsze oszczędności wynikają z niższych kosztów planowania i dojazdu instalatora. Do tego odpadają koszty opracowania kolejnego kredytu bankowego.

ZIELONA ENERGIA JEST PRZYSZŁOŚCIĄ

Obecnie wszystkie urządzenia w domu są zasilane energią elektryczną. Chłodzenie i ogrzewanie pompą ciepła, przygotowywanie ciepłej wody i oczywiście ładowanie samochodu elektrycznego. Ten trend będzie się nadal rozwijał, a dzięki instalacji fotowoltaicznej będziesz na to idealnie przygotowany. Dodatkowe komponenty, np. akumulator, można nabyć później, jeżeli będzie taka potrzeba.

 

FOTOWOLTAIKA ZWIĘKSZA WARTOŚĆ TWOJEGO DOMU

 

Międzynarodowe badania potwierdzają, że wartość nieruchomości wyraźnie rośnie po montażu instalacji PV. W zależności od regionu i rozmiaru, możliwy jest wzrost wartości nawet o 5%.

SAMODZIELNE WYTWARZANIE ENERGII BARDZIEJ SIĘ OPŁACA

 

W większości krajów na Ziemi już w 2019 roku średnia cena energii elektrycznej pobieranej z sieci energetycznej wyraźnie przekroczyła cenę, jaką płaci się za samodzielnie wyprodukowaną energię PV. W krajach jak Austria, Hiszpania, Brazylia, Australia i wielu innych płaci się dwa, a nawet trzy razy więcej za energię z sieci energetycznej niż za tę z własnego dachu.

 

NIEZALEŻNOŚĆ OD ROSNĄCYCH CEN ENERGII ELEKTRYCZNEJ

 

Fakt, że koszty energii na całym świecie rosną ma obecnie również bardzo istotne znaczenie. W ciągu ostatnich 20 lat ceny w wielu krajach uległy podwojeniu — ten trend będzie się utrzymywał także w kolejnych latach. Dzięki instalacji PV wytwarzasz energię niezależnie od rynku i nie musisz zastanawiać się nad rosnącymi kosztami energii.

MAŁY ŚLAD EKOLOGICZNY

 

Dzięki fotowoltaice wytwarzasz zieloną energię w sposób ekologiczny, bez emisji CO2. W ten sposób Twoja instalacja ma istotny wkład w transformację energetyczną.

Przykładowe  realizacje

Zamów bezpłatną wycenę

Dziękujemy